Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie zmniejsza się, co sprawia, że staje się ona zwiotczała i ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie wymagają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Docierają znacznie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest wspaniałą metodą usuwania cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych płynów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę i modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny i nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co daje pożądane i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się 16 miesięcy. Co ważne może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być za ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z kilku surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie słabiej oddziałuje na tkanki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby uzyskać przewidywany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na końcowe rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.