Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – redukcja zmarszczek i ujędrnianie skóry
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet {kosmetyczny|medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach znajdujemy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy wiedzą czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwójnych ścian, a między nimi jest obszar próżni cieplnej. Ścianki są cienkie i dzięki temu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest warstwą odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasze danie lub nasz w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzai termosów, możemy przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także rolą, przykładowo, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one po pierwsze, dużo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc duże ilości czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy w samotności, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to potrzebne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się satysfakcjonującego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które świetnie sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Kolejna rzecz jaką powinno się obadać przed zakupem jest korek, przez który może uciec wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką i hybrydowy. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; oprócz tego, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.