Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Automatycznie zapisany szkic
28 października, 2019

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt regularnej pielęgnacji, ale też relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które powinny być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są też certyfikaty, które zwykle można zobaczyć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer systematycznie się udoskonala – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą popiera dyplomami zwykle powinien mieć również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą wyszukane upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, by minął w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej dobrze też zorientować się, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy lub zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie istotny. W tym zakresie kluczową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie oraz regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób fryzjer troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w trakcie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem nowego  klienta.

Warto też zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zostają w pamięci. Ciemne, przygnębiające salony raczej nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi też jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw rzutuje na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.