Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet {kosmetyczny|medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, stają się one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie pożywienie z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy też regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są też uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.